Zapowiedzi

PRZEDSPRZEDAŻ Zaklęte w kamieniu: Tchnienie magii - Beata Piotrowska

Jest rok 1939. Kornelia Karska, studentka farmacji na Uniwersytecie im. Batorego w Wilnie, niespodziewanie wychodzi za mąż za polskiego arystokratę, hrabiego Arkadego Lipińskiego i po ślubie wraz z mężem wprowadza się do dworu w Czapiewicach.
Tam słyszy legendę o zbóju Barnabie, poznaje tajemniczy, cygański szczep i zaprzyjaźnia się z Cyganką Zirą.
Natomiast popularny pisarz i podróżnik, Antoni Ferdynand Ossendowski, pokazuje jej bardzo starą huśtawkę w zagajniku pod lasem oraz pradawny, kamienny krąg w pobliskim Leśnie. Razem też odkrywają grotę sprzed tysięcy lat, do której prowadzi ich hrabia Lipiński. „Tchnienie magii” to pierwsza część sagi pt. „Zaklęte w Kamieniu”, niesamowitej opowieści fantasy o wartko toczącej się akcji, gdzie fakty historyczne w niebanalny sposób łączą się z fikcją, a wszystko to owiane jest aurą magii.

Książki będą wysyłane od 31.05.2024

PRZEDSPRZEDAŻ Maleńkie Zło - Janusz Niżyński

"Maleńkie Zło" to fascynująca opowieść o człowieku stojącym nad egzystencjalnym klifem, który podczas utraty świadomości doznaje objawień z odległych czasów i historycznych epok. Tytułowe Maleńkie Zło jest uosobioną częścią mrocznych zakamarków duszy mojego bohatera, mimowolnym kompanem w podróży podejmującym rozliczne uczynki, aby wpływać na jego decyzje i interpretować fakty według własnej retoryki odmiennej od retoryki bohatera... Czy jednak zawsze było i pozostanie personifikacją "zła" i tylko samego "zła"? Zaskakującą odpowiedź czytelnik pozna w finałowych rozdziałach powieści.

"Maleńkie Zło" to książka o tematyce historycznej z elementami fantastyki, nierzadko mającymi wyraziste zakorzenienie na gruncie nauki. To powieść dla miłośników starożytnych kultur i poszukiwaczy sensu życia. To książka dla dociekliwych czytelników niewątpiących w możliwość istnienia życia po życiu, ale również atrakcyjna lektura dla pasjonatów mitów, legend i historii.

Słowiański Typ - Tomasz Musielski

Andrzej podpisuje roczny kontrakt i wyjeżdża do Armenii, aby pracować jako lektor języka polskiego na tamtejszym uniwersytecie oraz wśród ormiańskiej Polonii.

Szybko zdaje sobie sprawę, że wyobrażenia znacznie odbiegają od zastanej rzeczywistości. Życie codzienne okazuje się dużym wyzwaniem dla Europejczyka, a odmienności kulturowe stają się źródłem wielu zabawnych sytuacji. Na dodatek, podczas seminarium naukowego, przypadkowo podsłuchuje rozmowę trojga osób, z której wynika, że planują dokonanie zabójstwa…
Mężczyzna, chcąc nie chcąc zostaje wciągnięty w zbrodniczą intrygę i mimo obaw o własne życie, próbuje ustalić, kim jest ofiara planowanego morderstwa. Ta lekka komedia kryminalna przenosi nas z chłodnego Poznania do gorącej Armenii, gdzie nie wszystko jest takie, jak się wydaje, a finał może okazać się zaskakujący…

Moje Uniwersytety - Lesław Morawski

Cały czas wydawało mi się, że zostałem stworzony do rozwiązywania problemów, a tym czasem - jak się okazało - największym problemem - jestem sam.

Życie jest bardzo niebezpiecznym zajęciem - śmiertelność zawsze osiąga pułap stu procent. Mając to na uwadze opisywałem - moim zdaniem - w sposób "łatwy i przyjemny" prawie wszystko co przyszło mi spotkać na swojej drodze, a trochę tego było.

Napisałem to po to, by czytelnik mógł to przeczytać i trochę się pośmiać, i jednocześnie pomyśleć, bo treści zawarte w tym tomiku są dobre na samotne zimowe wieczory, jak i rozmowy w miłym towarzystwie.

Przesłanie jest proste - życie jest jak partia pokera, zawsze ktoś wyciągnie asa z rękawa. I tym przesłaniem namawiam do przeczytania tego tomiku.

W pełni sił - Zuzanna Fraj

Veronica to siedemnastoletnia dziewczyna, która nie miała łatwego dzieciństwa. Dorastała w otoczeniu alkoholu oraz hazardu, którym raczył rodzinę jej ojciec. Wraz z matką i trzynastoletnim bratem Danielem przeprowadzają się z Teksasu do Los Angeles, który odmieni ich życie.

Miasto Aniołów pochłania Veronicę bez końca. Dostaje się do wymarzonej szkoły, poznaje nowych przyjaciół oraz tajemniczego chłopaka imieniem Noah. Ich relacja staje się coraz bardziej romantyczna i kiedy wydaje się, że wszystko idzie w dobrą stronę życie stawia przed nastolatką kolejne wyzwania w postaci choroby. Zaczyna się walka o najwyższą stawkę w postaci własnego zdrowia oraz szczęścia. Dziewczyna podejmuje wyzwanie i z duszą wojowniczki pokonuje następne problemy. Tej walki nie można oddać walkowerem...

"W pełni sił" to historia o silnych emocjach, radości, żalu oraz smutku. O stracie, chorobie oraz samotności. To historia, która może przytrafić się każdemu z nas.

Wydarzenia i ludzie - Fryderyk Topolski

Nie cierpię na brak wyznań natury ekspiacyjnej – w końcu same wspomnienia mówią tu za siebie. Przedstawia Pan okres pasjonujący – myślę o okresie tużpowojennym, a raczej o mechanizmie przejmowania władzy, który ukazuje Pan od strony najmniej znanej i niezwykle ważnej – od strony zakładania zrębów nowej administracji, przejmowania i organizowania przemysłu, zrębów nowej gospodarki. Pisze Pan o tym bardzo skrótowo, a przecież to niezwykle istotne i mało znane. Okres katowicki uważam za kluczowy, istotny i rozdział na temat organizacji i uruchomienia przemysłu węglowego, ukazujący sprawę od strony mechanizmu przejmowania władzy uważałabym za niezwykle ciekawy i bez precedensów w polskim piśmiennictwie nie tylko historycznym, lecz także politologicznym. Gdyż był to wytrych do władzy i pokazuje to Pan klarownie, choć pozostawiając niedosyt.

Barbara Toruńczyk, z listu do autora (kwiecień 1986 r.)

Nie mam wątpliwości, że krytycy Twoi domagają się więcej informacji o Twoim zerwaniu z komunizmem. Domagają się zapewne, żeby całe Twoje opowiadanie było tłumaczeniem się z tego, że byłeś przez wiele lat komunistą, że grałeś pewną rolę w ruchu i że zerwałeś z nim dopiero po nagromadzeniu dużej ilości faktów i spostrzeżeń. Otóż chciałem powiedzieć, że ja nie podzielam takich pretensji. Oczywiście, jeżeli człowiek przystępuje do opisywania historii swojego życia, musi poświęcić dostatecznie dużo miejsca i uwagi swojemu stosunkowi do komunizmu. Ale jeżeli się nie ma czegoś szczególnie ważnego do powiedzenia, to nie trzeba rozwodzić się nad zjawiskiem, które już było milion razy opisywane.

Jerzy Kowalewski, z listu do autora (5 czerwca 1985 r.)

Premiera: 2024

Wiersze dla taty. Nieskończoność łez - Dorota Wojtasiak

Tomik wierszy jest moim debiutem. Nigdy wcześniej nie czułam bodźca by pisać aż do teraz kiedy zmarł mój największy przyjaciel i autorytet. W tym cierpieniu po niepowetowanej stracie ukochanego ojca popełniłam łącznie 27 wierszy poświęconych jemu, tęsknocie za nim i poszukiwaniom jego.
Wszystkie wiersze są próbą poradzenia sobie z ogromnym bólem.
Stanowią formę rozmowy z nim i terapii dla mnie. Dotykają spraw metafizyki i sensu życia.
Są kwintesencją miłości do taty i swoistym hołdem dla niego.

Premiera: 2024